Systemy o znaczeniu krytycznym
System istotny dla bezpieczeństwa, lub też o znaczeniu krytycznym, charakteryzuje się tym, że jego usterka albo błędne działanie może spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, lub też w zakresie biznesowym poważne reperkusje w funkcjonowaniu organizacji i społeczeństwa.
Doskonałymi przykładami są: oprogramowanie sterujące robotami chirurgicznymi, system kontrolujący zabezpieczenia w fabryce chemikaliów, systemy zawiadujące ruchem lotniczym lub drogowym itp.
Ze względu na wysoki potencjalny koszt usterki takie systemy muszą być tworzone przy użyciu najbardziej sprawdzonych metod i z wielkim naciskiem na walidację zastosowanych rozwiązań. W takich wypadkach często ponad połowa kosztu stworzenia takiego systemu przypada na dokładną weryfikację bezpieczeństwa i stabilności jego działania.
Nasza misja
Nasz zespół ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu, weryfikacji i utrzymywaniu systemów o znaczeniu krytycznym. Skupiamy się na bezpieczeństwie i niezawodności zastosowanych rozwiązań i zawsze możemy potwierdzić ich zgodność z oczekiwaniami za pomocą raportów walidacyjnych.
W zależności od wymagań zawartych w karcie projektu, jeżeli zaistnieje taka potrzeba, możemy szczegółowo udowodnić spełnianie przez nasz system norm określonych uregulowaniami prawnymi lub niezbędnych do certyfikacji.
Internet rzeczy (IoT) i systemy wbudowane
Założeniem IoT jest rozszerzenie łączności internetowej na świat obiektów fizycznych obecnych w naszym codziennym otoczeniu. Naszpikowane elektroniką, wyposażone w czujniki, mogą przekazywać dane i komunikować się z internetem, a dzięki temu również między sobą. Mogą nie tylko wysyłać sygnały, ale również je odbierać, dzięki czemu mogą być zdalnie kontrolowane.
Rosnąca ilość urządzeń IoT na rynek konsumencki to m.in.:
- inteligentne pojazdy
- zautomatyzowane domy
- inteligentna odzież
- cyfrowa służba zdrowia
Jednakże nadal większość urządzeń do których odnosi się ten termin to systemy czujników i komputerów służące w rozwiązaniach przemysłowych.
Nasza misja
3mdeb ma duże doświadczenie we wspieraniu firm z branży IoT przez tworzenie odpowiednich systemów, które umożliwiają łączność w czasie rzeczywistym, wymianę danych, zdalną kontrolę i aktualizację oprogramowania. Wszystko to oczywiście zabezpieczone kluczami kryptograficznymi na wypadek prób kradzieży lub włamania.
Jesteśmy bezpośrednio zaangażowani w rozwój serwisów AWS IoT od jego powstania, a nawet dłużej, gdyż używaliśmy Thing Fabric produkcji 2lementry, które przejęte przez Amazon stało się fundamentem AWS IoT. Znamy wszystkie istotne protokoły (jak MQTT) i formaty (np. Thing Shadow) i posiadamy odpowiednie doświadczenie, aby projektować skuteczne systemy, co czyni nas liderami w integracji oprogramowania wbudowanego z serwisami AWS IoT.
Dlaczego wybrać 3mdeb do Twoich urządzeń IoT?
Po pierwsze dlatego, że mamy duże doświadczenie w pracy z AWS IoT
- Współpracowaliśmy z 2lemetry, przejętym później przez Amazon w celu stworzenia AWS IoT
- Jesteśmy partnerami Microchip – producentem pierwszego mikrokontrolera obsługującego AWS IoT Just-In-Time registration ECC508 (rejestrację urządzenia w czasie rzeczywistym), który znamy bardzo dobrze
- Znamy osobiście managerów i architektów zarówno AWS jak i Microchip
Skupiamy się na rozwiązaniach faktycznych biznesowych problemów i tworzeniu faktycznej wartości dodanej. Nie zajmujemy się IoT jako sztuką dla sztuki.
Skontaktuj się z nami jeżeli jesteś osobą decyzyjną w startupie lub przedsiębiorstwie zainteresowanym IoT. Potrafimy zaprojektować od zera system, począwszy od wbudowanego oprogramowania, zaimplementować oczekiwane funkcjonalności i zweryfikować poprawność działania całości.
Jesteśmy gotowi na długofalową współpracę, możemy zapewnić ciągłość wsparcia i cykliczne testy błędów regresji. Bardzo chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie związane z tym pytania.
Zastosowania przemysłowe
Przemysł Inteligentny, lub też Przemysł 4.0 (od czwartej rewolucji przemysłowej) to terminy wykorzystywane zamiennie do opisu orientacji współczesnej technologii na zastosowania w produkcji rozwiązań Internetu Rzeczy (IoT) i systemów cyber-fizycznych. Przemysł 4.0 zakłada współdziałanie w procesie produkcji w czasie rzeczywistym ludzi, maszyn, linii produkcyjnych, oprogramowania i samych produktów. To umożliwia decentralizację procesu decyzyjnego i samoorganizację całego procesu.
Urządzenia przemysłowe mogą, przy użyciu tzw. bramy, łączyć się z chmurą, wymieniać z nią dane (które mogą być instrukcjami) i dalej, z użyciem API komunikować się z końcowym użytkownikiem lub innymi urządzeniami.
Bezpieczeństwo i możliwość kontroli urządzeń IoT
To nasza specjalność, gdzie kładziemy wielki nacisk na związane z nimi aspekty. W szerokim zakresie korzystamy z zaawansowanych technologii, używając najbardziej godnych zaufania metod szyfrowania komunikacji, zarówno od strony serwera, jak i użytkownika. Stosujemy nowoczesne zabezpieczenia sprzętowe (hardware) i dogłębnie weryfikujemy bezpieczeństwo naszego oprogramowania. Ufamy naszym metodom, bo dokładnie wiemy co i dlaczego robimy.
Technologie używane w Przemyśle 4.0
Załoga 3mdeb opanowała do biegłości szereg technologii wykorzystywanych (lub mogących być wykorzystanych) w inteligentnym przemyśle, np.:
I wiele, wiele innych.
Dlaczego wybierzesz 3mdeb dla Twoich rozwiązań przemysłowego IoT?
Kiedy wymagasz od oprogramowania żeby było zarówno bezpieczne, godne zaufania, stabilne i działające dokładnie tak jak oczekujesz, to nie ma miejsca na eksperymenty. Jesteśmy pewni naszej wiedzy i umiejętności. Sprawdź nas.
Zastosowania indywidualne
Nasza firma zajmuje się nie tylko rozwiązaniami i produktami skierowanymi do przedsiębiorstw i instytucji. Jeżeli masz prywatną sieć domową z której jest możliwy dostęp do Twoich prywatnych danych, rozsądnym byłoby chronić ją dobrą zaporą (firewallem) jak np. Protectli Vault, lpnGate lub Librebox, szczególnie jeżeli byłby wyposażony w odpowiednie i bezpieczne oprogramowanie.
Jeżeli posiadasz już takie urządzenie, przeflashowanie (przeprogramowanie wbudowanego oprogramowania) samo w sobie też jest dobrym pomysłem. Dzięki temu zapora będzie bardziej stabilna, bezpieczna i wydajna. Tutaj możesz znaleźć więcej szczegółów.
Być może fascynujesz się elektroniką i mikrokontrolerami? W takim przypadku z pewnością docenisz nasze RTE (Remote Testing Enviroment), które umożliwi Ci dostęp do twoich urządzeń korzystając z wielu interfejsów.
Możesz też być hobbystą zajmującym się zabezpieczeniami i protokołami. OpenVizsla otworzy przed Tobą szerokie pole do popisu w analizie USB.
Jesteś zainteresowany czym aktualnie się zajmujemy? Zajrzyj na naszego Bloga, zasubskrybuj nas na Twitterze i Facebooku.
W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu lub umówienia rozmowy.
Contact Us
Feel free to ask if you have any questions.