Informacje o firmie


Informacje o firmie

Jesteśmy ekspertami od oprogramowania wbudowanego z latami praktyki w pisaniu eleganckiego i skalowalnego kodu szytego na miarę naszych klientów. Do każdego projektu, w który jesteśmy zaangażowani, wnosimy pełnię naszej wiedzy i doświadczenia. Które jest znaczne. Specjalizujemy się w rozwijaniu oprogramowania wbudowanego, wbudowanych systemów operacyjnych i aplikacji, ze szczególnym naciskiem na rozwiązania oparte na otwartym kodzie źródłowym.

Szafa laboratoryjna 3mdeb typu rack pełna platform przygotowanych do pracy zdalnej

Kierownictwo

Piotr Król, Prezes Zarządu 3mdeb
Piotr
Król

Prezes Zarządu

Ewa Król, dyrektor ds. personalnych i finansowych
Ewa
Król

Wiceprezes Zarządu

Artur
Raglis

Menadżer Projektu

Rafał
Kochanowski

Starszy Menadżer Projektu

Beata
Zduńczyk

Młodsza Menadżerka Projektu

Finanse i Administracja

Małgorzata
Werecka-Styba

Dyrektor ds. Finansów
i Administracji

Stanisław
Bieniek

Specjalista ds. Logistyki

Karolina
Kamińska

Asystentka Biura

Sprzedaż i Marketing

customer
Mike
Banon

Menedżer ds. Komunikacji

Norbert
Kamiński

Młodszy Specjalist ds. Wsparcia Sprzedaży Rozwiązań IT

Inżynieria

Zespół Wbudowanego Oprogramowania Sprzętowego

Maciej
Pijanowski

Menadżer Inżynierii

Krystian
Hebel

Inżynier Oprogramowania Sprzętowego

Michał
Żygowski

Inżynier Oprogramowania Sprzętowego

Tomasz
Żyjewski

Inżynier Systemów Wbudowanych

Paweł
Cichowski

Młodszy Programista Systemów Wbudowanych C

Artur
Kowalski

Młodszy Programista Systemów Wbudowanych

Tomasz
Lewandowski

Młodszy Programista Systemów Wbudowanych

Michał
Kopeć

Młodszy Programista Systemów Wbudowanych

Michał
Kotyla

Programista Systemów Wbudowanych Linux

Wiktor
Kawka

Młodszy Programista Systemów Wbudowanych Linux

Maciej
Gabryelski

Programista Systemów Wbudowanych Oprogramowania Sprzętowego

customer
Sergeii
Dmytruk

Starszy Programista Oprogramowania Wbudowanego

customer
Kacper
Stojek

Młodszy Programista Systemów Wbudowanych C

Walidacja

customer
Przemysław
Sulewski

Lider Zespołu
Automatyzacji Testów

Kamil
Pokornicki

Młodszy Programista Automatyzacji Testów

customer
Przemysław
Banasiak

Młodszy Programista Walidacji Sprzętu


Nasi Partnerzy biznesowi i Klienci

Logo firmy LPN Plant, skrzyżowane niebieskie trójkąty przypominające góry
Logo firmy Vitro, połączenie trójkąta z literą T z kropką na dole
Logo firmy PC Engines, zwykły tekst
Logo firmy Port Service, litera P wewnątrz falistej flagi
Logo firmy Libretrend, litery L i T tworzące przesunięty prostokąt
Logo firmy Protectli, litera P w tarczy tworzącej sygnał WIFI
Logo firmy Insurgo technologies
Logo firmy Volutica, tarcza z wieżą w środku
Logo firmy Mezrit, zwykły tekst 'measure IT'
Logo firmy CMR surgical
Logo firmy Operon
Logo firmy Apertus solutions

Nasze 
Rekomendacje

Nasi klienci na świecie


Kim jesteśmy

Ikona odznaki uczestnika projektu Yocto

Uczestnikami Projektu Yocto

Projekt Yocto (Yocto Project) to zainspirowana przez Linux Foundation inicjatywa mająca na celu stworzenie narzędzi i procedur pozwalających tworzyć dystrybucje środowisk Linux dla oprogramowania wbudowanego, które byłyby niezależne od architektury sprzętowej. Zamiar utworzenia projektu został upubliczniony przez Linux Foundation w 2010 roku, a całe przedsięwzięcie ruszyło w marcu 2011. Początkowo skupiało 22 organizacje, lecz z czasem zaczęło się rozrastać.

Sednem projektu Yocto jest rozwój procesu tworzenia oprogramowania dla wbudowanych systemów Linux. Dostarcza on uniwersalnych narzędzi, metadanych i procedur, które umożliwiają szybkie i powtarzalne tworzenie systemów wbudowanych opartych na Linuxie, w pełni konfigurowalnych na każdym etapie produkcji.

Ikona użytkowników UEFI

Adopterami UEFI

UEFI (The Unified Extensible Firmware Interface) to specyfikacja definiująca interfejs (kanał komunikacji) pomiędzy systemem operacyjnym a oprogramowaniem wbudowanym. Zastąpiła ona BIOS (The Basic Input/Output System) pełniący do niedawna tę rolę w komputerach IBM PC (i kompatybilnych). W większości przypadków jest z nim kompatybilna wstecznie. UEFI pomaga w diagnostyce i obsłudze komputerów również, gdy nie posiadają one zainstalowanego systemu operacyjnego.

Patrząc historycznie, oryginalna koncepcja została stworzona przez Intel jako Extensible Firmware Interface (EFI). Wiele formatów danych i procedur bylo zbieżnych ze stosowanymi w Microsoft Windows. W 2005 roku UEFI zastąpiło ostatnią wydaną wersję EFI (1.10). Aktualnie forum UEFI jest ciałem, które zarządza specyfikacją tego interfejsu i jego rozwojem.

Logo coreboot, biegnący królik

Licencjonowanymi konsultantami wdrożeniowymi coreboota

coreboot, niegdyś znany pod nazwą LinuxBIOS, to projekt, którego twórcy postawili sobie za cel zastąpienie rozwiązań o zamkniętym kodzie źródłowym (tzw. propietary solutions) jak BIOS czy UEFI, lekkim oprogramowaniem pozwalającym na wykonywanie jedynie niezbędnych operacji, potrzebnych do załadowania 32 lub 64-bitowego systemu operacyjnego.
Jako, że coreboot inicjalizuje jedynie sprzęt, musi być dopasowany do każdego procesora i płyty głównej na jakiej ma działać.

coreboot sam w sobie jest oprogramowaniem o całkowicie otwartym kodzie źródłowym, jednakże jego repozytorium zawiera submoduły o zamkniętym kodzie, wymagane do umożliwienia jego działania na większej ilości platform.

Jednym z wariantów coreboota jest Libreboot, jego twórcy z kolei założyli, że ma być on pozbawiony jakichkolwiek fragmentów zamkniętych, co skutkuje jego ograniczoną użytecznością.

Logo oprogramowania fwupd do aktualizacji firmware

Konsultantami LVFS

Linux Vendor Firmware Service jest bezpiecznym portalem, który gromadzi aktualizacje firmware’u przesyłane przez renomowanych dostawców sprzętu. LVFS dostarcza niezawodny firmware wraz ze szczegółowymi metadanymi dla klientów takich jak GNOME Software lub fwupdmgr do zdalnego sterowania aktualizacjami przez terminal. Dostawcy nie ponoszą żadnych opłat za hosting lub dystrybucję treści, a charakter open source tego projektu zapewnia dodatkową wartość dla rynku z udziałem dziesiątek osób z różnych firm. Firmy konsultingowe mogą zaoferować doradztwo w zakresie implementacji na konkretne zamówienie lub pomoc w integracji z niestandardowymi wtyczkami dla fwupd umożliwiającymi obsługę różnych protokołów. Mamy doświadczenie we wprowadzaniu nowych rozwiązań (libflashrom API i wtyczka flashrom fwupd) do obecnego ekosystemu LVFS i nie boimy się podejmować najbardziej wymagających wyzwań związanych z bezpieczeństwem firmware’u. W każdej chwili możemy zostać opiekunem firmware’u dla Twojej platformy!

Logo fundacji OpenPOWER

Członkami fundacji OpenPOWER

Fundacja OpenPOWER to współpraca wokół produktów opartych na Power ISA, zainicjowana przez IBM i ogłoszona jako "OpenPOWER Consortium" 6 sierpnia 2013 roku. IBM otwiera się na technologie związane z ofertą Power Architecture, takie jak specyfikacje procesorów, firmware i oprogramowanie z liberalną licencją, i będzie korzystać z modelu współpracy rozwojowej ze swoimi partnerami. Celem jest umożliwienie ekosystemowi dostawców serwerów zbudowania własnego, dostosowanego do potrzeb klienta sprzętu serwerowego, sieciowego i pamięci masowej dla przyszłych centrów danych i przetwarzania w chmurze. Power.org jest nadal organem zarządzającym w ramach zestawu instrukcji Power ISA, ale konkretne implementacje mogą być teraz używane na liberalnej licencji udzielonej przez IBM. Procesory oparte na IP IBM mogą być teraz produkowane w każdej odlewni i mieszane z innymi produktami sprzętowymi wybranymi przez integratora. 20 sierpnia 2019 roku firma IBM ogłosiła, że OpenPOWER Foundation stanie się częścią Linux Foundation.

Kontakt z nami


Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się z nami.