FAQ

Czym zajmuje się 3mdeb

Jesteśmy drużyną 3mdeb. Zespołem zaangażowanych inżynierów i developerów, którzy znają prawie każdą technologię z zakresu wbudowanego oprogramowania używaną aktualnie na świecie. Mamy doświadczenie z pracą na najróżniejszym sprzęcie z firmami z wielu krajów z niemal wszystkich kontynentów. Korzystamy z naszej wiedzy i umiejętności, aby tworzyć i wspierać wysokiej jakości oprogramowanie dla urządzeń naszych klientów. We wszystkich wypadkach preferujemy rozwiązania open-source (o otwartym kodzie źródłowym).


Dlaczego preferujecie open-source?

Termin open-source odnosi się do treści, które można dowolnie modyfikować i powielać, ponieważ są publicznie dostępne. Oprogramowanie open-source to takie, którego kod źródłowy każdy zainteresowany może obejrzeć, zmodyfikować i ulepszać. Uważamy, że to jest dobre i pożądane, ponieważ:

  • Mamy dzięki temu pełną kontrolę nad oprogramowaniem. Możemy w każdej chwili sprawdzić czy robi ono to, co powinno, a w razie potrzeby możemy je zmodyfikować, aby właśnie to robiło.
  • Uważamy, że taka forma jest bezpieczniejsza i bardziej stabilna, niż gdy kod źródłowy jest niejawny. Umożliwiając wgląd w kod daje się jednocześnie sposobność do wykrycia i poprawienia ewentualnych błędów, furtek i pomyłek, które mogły ujść uwadze pierwotnego autora.
  • Preferujemy je również ze wględu na to, że publiczna dystrybucja sprawia, że kod nie znika w odmętach przeszłości i użytkownicy polegający na rozwiązaniach sprzed lat mają pewność, że nawet jeżeli autor nie będzie ich już wspierał, to nie dojdzie do sytuacji, w której nikt nie będzie wiedział jak coś działa (albo dlaczego nie działa).

Jeżeli to open-source dlaczego mam za to płacić?

Bo ktoś to musiał napisać :). Nie płacisz za oprogramowanie, które istnieje. Płacisz za jego napisanie. Za jego sprawdzenie. Za implementację pożądanych funkcjonalności. Zatem, pośrednio, za naszą wiedzę i czas. I jeżeli zdecydujesz się na długofalową współpracę, z chęcią go dla Ciebie poświęcimy.

Dlaczego powinienem skorzystać z usług 3mdeb do stworzenia oprogramowania dla mojego sprzętu?

Bo jesteśmy dobrzy w tym co robimy. Lubimy to co robimy, wiemy co robimy i wiemy dlaczego to robimy. Ale nie musisz nam wierzyć na słowo, zapytaj naszych klientów.

Cenimy jakość ponad ilość i nie jesteśmy ograniczeni więzami krępującymi wiele innych firm. Kombinacja wiedzy i umiejętności daje nam możliwość stworzenia dokładnie takiego produktu jakiego oczekujesz. A jednocześnie takiego jakiego potrzebujesz. Niezależnie jak wyszukane byłyby Twoje potrzeby.

„Niemożliwe” to dla nas wyłącznie słowo.


Czy nie powinienem jednak zlecić tego większej firmie?

Nie, nie powinieneś. Duże firmy zazwyczaj operują według przygotowanych wcześniej schematów, bazują na własnych rozwiązaniach, które sprawdziły się na innym sprzęcie i spróbują dopasować Twoje zapytanie do wcześniej przygotowanych odpowiedzi. Są przywiązane do własnych procedur i będą nalegały, abyś podążał ich śladem. My tak nie robimy.

Co więcej, w dużej firmie każdy zespół koncentruje się na własnej działce, swoich zadaniach, narzędziach i problemach. Nierzadko konkurując z pozostałymi zespołami. 3mdeb działa jak jeden zespół i koncentruje się wyłącznie na całościowym sukcesie.

Wzajemnie uzupełniamy swoje umiejętności, uczymy się od siebie i sumarycznie potrafimy znacznie więcej niż jakikolwiek pojedynczy dział dowolnej firmy.

https://www.youtube.com/watch?v=-O230Wr9P1U

Wiem, czym moje urządzenie ma być, ale ciężko mi opisać jak dokładnie miałoby to działać. Co powinienem zrobić?

To częsta przypadłość. Do opisu zakładanego działania używamy kart projektu. Jest to rodzaj formularza, który pozwala nam wspólnie z klientem ustalić czego w zasadzie się od nas oczekuje. Tworzenie takiej karty może być wyzwaniem, ale oczywiście w razie problemów służymy pomocą. Skontaktuj się z nami, opisz czego oczekujesz jak najdokładniej potrafisz, a my Ci pomożemy to uzyskać.

Dlaczego miałbym kupić router za ok. 200€?

Bo nie chcesz żeby ktoś Ci się włamał do komputera i zaszyfrował dysk. Ewentualnie ukradł Twoje osobiste i biznesowe dane w celu odsprzedaży, tudzież szantażu. Ponadto jeżeli byłbyś zainteresowany połączeniem z Internetem przy pomocy VPN – miej na uwadze, że prędkość takiego połączenia zależy również od wydajności routera. Router to w zasadzie komputer. Jedną z ważniejszych ról współczesnych routerów jest zapewnianie bezpieczeństwa sieci przed dostępem z zewnątrz. Im są mocniejsze, tym większą dysponują ochroną przeciwko atakom skupiającym się na brutalnym złamaniu haseł.
Pomyśl o dobrym routerze z odpowiednim oprogramowaniem jak o certyfikowanym zamku lub o drzwiach antywłamaniowych. Ochroni Cię przed cyfrowymi zagrożeniami tak samo jak zamki i drzwi chronią Ciebie, Twoją rodzinę i Twoją firmę przed zagrożeniami fizycznymi.

Jak mam wysłać swój sprzęt do 3mdeb?

Jeżeli chciałbyś, abyśmy zajęli się Twoim sprzętem, napisali do niego oprogramowanie i pomogli go dopracować, logicznym jest, że musimy mieć do niego dostęp. Najprostszym sposobem osiągnięcia tego jest wysłanie go do nas kurierem. Adres do wysyłki i procedury z nią związane opisane są tutaj.

Kontakt z nami

Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się z nami.